[i]Daha Kaliteli Hizmet İçin Lütfen Üye Olunuz

[/i]

[i]Daha Kaliteli Hizmet İçin Lütfen Üye Olunuz

[/i]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Adım Adım Makyaj Yapımı

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Adım Adım Makyaj Yapımı Empty
MesajKonu: Adım Adım Makyaj Yapımı   Adım Adım Makyaj Yapımı EmptyC.tesi Haz. 19, 2010 2:02 pm

Makyaja başlarken!

Yüzünüzdeki kusurları dert etmeyin! Nasıl kapatacağınızı bildiğinizde bu izler artık sizin için bir problem olmayacak!
Makyajınıza, yüzünüze fon olarak süreceğiniz bir nemlendirici krem ile başlayın. Ayrıca nemlendirici kremi makyajınızın sonunda da kullanabilirsiniz. Bu makyajınızın kalıcı olmasını sağlar. Adım Adım Makyaj Yapımı Smiley

Fondötenleri karıştırın! Adım Adım Makyaj Yapımı Smiley

Makyaj yaparken iki renk fondöten kullanın. Birini yüzünüzün tamamında kusurları kapatmak, diğerini de gölgelendirme yapmak için kullanabilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken şey, yüzünüzü çok koyu ya da çok açık yapmamak.

Parmaklarınızı kullanın!

Kapatıcınızı, cildinize parmak uçlarınızla uygulayın, cildinize sürmeye yanaklarınızdan başlayın ve burnunuzun kenarlarında durun. Bu bölge çok terlediği için, gerekmediçe yoğun kapatıcı uygulamayın.
Daha sonra göz kenarlarınızdan kaçınarak göz altlarına, alına ve çeneye uygulayın.

Sünger kullanın!

Fondöteni yüzünüze parmaklarınızla sürmeyin, aksi halde yüzünüzde parmak izleriniz kalır. Bunun yerine bir makyaj süngeri ile fazla bastırmadan uygulayın.
Göz kenarlarınıza, burnunuza ve göz kapaklarınıza fondöten sürmeyin!

Küçük ayrıntılar…

Göz altlarınızda naylon kılları olan sentetik bir fırça kullanabilirsiniz. Fakat iyi kalitede bir fırça olmasına dikkat edin.
Burnunuzun kenarlarında ve fondötenin biriktiği diğer yerlerde bu fırçayı kullanarak fondöteni dağıtabilirsiniz.

Sıra göz altlarında…

Göz altı kapatıcıları sadece morlukları saklamak için değildir, aynı zamanda hafif bir parlaklık da verir. Teninizden bir buçuk ya da iki kez daha açık bir kapatıcı seçin. Göz kenarlarınızdan başlayarak dışarı doğru yayın ve aydınlık olmasına dikkat edin. Gerekirse iyice dağıtmak için parmak uçlarınızı kullanın.

İzleri kapatmak için!

Cildinizden daha koyu ve kalın bir kapatıcıyı yara izi gibi kusurların üzerine uygulayın. Unutmayın bu kapatıcı kesinlikle tamamen cildinize yedirilmeli, aksi halde bu kez de kapatıcının izi kalır. Bu aşamada makyaj süngerini bir kenara bırakın ve parmak uçlarınızı kullanın.

Allık uygularken;

Allık uygulamanın en iyi yolu parmaklarınızı kullanmaktır. Fondötenin üstüne, yanaklarınızdan başlayarak saç diplerine yakın bir bölgeye kadar uygulayın.
Allığı sabitlemek için üzerine biraz pudra sürün ve allık fırçası ile tekrar belirginleştirin.

Pudra gerekli!

Pudra makyajınızı sabitlemek için oldukça önemlidir.
Pudra mutlaka pamuklu bir makyaj süngeri ile uygulanmalıdır, kesinlikle fırça kullanmayın. Açık renk bir pudra tercih ederseniz, yaptığınız makyajın kapanmasını önlemiş olursunuz.

Son dokunuşlar!

Pudrayı uyguladıktan sonra, kenarları yumuşatmak, bitiş çizgilerini yok etmek için, pamuklu bir makyaj süngerini ılık suyla ıslatıp, dudak kenarlarına uygulayın.

Neredeyse bitti…

Fakat tamamlayıcıları unutmayın; bir maskara, biraz göz farı ve tabii ki ruj....

Adım Adım Makyaj Yapımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» En İyi 10 Makyözden Makyaj Önerileri
» Profesyonel Makyaj Hileleri
» Acil makyaj tüyoları
» Cilt Bakımı ve Makyaj
» Makyaj Temizlemenin Püf Noktaları