[i]Daha Kaliteli Hizmet İçin Lütfen Üye Olunuz

[/i]

[i]Daha Kaliteli Hizmet İçin Lütfen Üye Olunuz

[/i]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Erkekler kadınları neden dinlemez

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Erkekler kadınları neden dinlemez Empty
MesajKonu: Erkekler kadınları neden dinlemez   Erkekler kadınları neden dinlemez EmptyC.tesi Haz. 19, 2010 4:48 pm

Kadınlar bir şey anlatırken laflar erkeğin bir kulağından girip diğerinden çıkar.. Acaba kadın sesi ile erkek kulağı arasında bir tonal fark mı var? Ya da frekanslar tutmaz da erkek kadının dediğini anlamaz mı? Sevgiliniz durmadan 'neden beni hiç dinlemiyorsun? ' gibi laflar ediyorsa bu konuyu değerlendirme zamanı gelmiş demektir.. Gectiğimiz yıl İngiltere'deki Sheffield Üniversitesi Psikiyatri laboratuarında yapılan araştırmaya göre kadın sesi ile erkek sesi bir ekeğin beyninde farklı bölgeleri aktive ediyor. Bilim adamlarının bulgularına göre kadın sesleri erkek beyninde kompleks seslerin işlendiği bölgeyi harekete geçiriyor. Bu bölgede ise müzik gürültü gibi karmaşık sesler analiz ediliyor. Erkek sesi ise bir erkeğin basit görsel işlemleri yaptığı beyin bölgesini uyarıyor. Buna göre kadın sesi erkek için kavraması zor ve

kompleks bir tanıya sahip... Indiana üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre kadın ve erkeğin dinleme ve anlatılanı takip etme alışkanlıkları da farklı araştırmada 20 erkek ve 20 kadına bir romandan bir pasaj okunur. Metin dinletilirken bir yandan da beyinlerinin MR'i çekiliyor.

Sonuç şaşırtıcı..
Erkeklerin büyük çoğunluğunda beynin sol lobunda aktivite görülürken kadınlarda da her iki beyin lobunda da eşit aktivite izleniyor. Yani bir erkeğin anlatılan şeyi algılayiş tarzı da kadınlardan farklı..kadinca.net

Kızlar kısacası bir dahaki sefere sevgiliniz gönlünüzü almak için " HAYATIM SENI DİNLİYORUM AMA ANLAYAMIYORUM " dediklerinde onlara kızmayın. Sonucta bilimsel kanıtlarda gösterdi ki beyinleri bizi anlamada yetersiz kalıyor. Bırakın televizyon izlemeye devam etsinler ..

Erkekler kadınları neden dinlemez
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Erkekler NasıLdır??
» Kadınları Tahrik Etmenin Yolları
» Erkeklerin kadınları reddetme bahaneleri
» Kadınları Baştan Çıkaran Kıyafetler
» Ev kadınları daha iyi seks yapıyor